Komisja Europejska

Świerszcze je, kto chce.

W styczniu Komisja Europejska zezwoliła na wprowadzenie na rynek europejski mąkę ze sproszkowanych świerszczy. Informacja wywołała burzę w mediach, a niektórzy politycy zaczęli straszyć, że Unia zakaże nam jedzenia mięsa i nakaże jedzenie robaków.

To szerzenie dezinformacji. Przyjrzyjmy się faktom.

Decyzję Komisji Europejskiej poprzedziły 4 lata badań. Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności  stwierdził, że proszek ze świerszczy jest „bezpieczny w proponowanych warunkach stosowania”. Zgodę na wykorzystanie mąki jako nowej żywności uzyskała wietnamska firma Cricket One. Będzie mogła dodawać ją m.in. do produkcji pizzy, produktów na bazie makaronów, przekąsek, przetworów mięsnych, zup, chleba i bułek.

Firma ma jednak obowiązek oznaczyć, iż w składzie produktu znajduje się mąka ze sproszkowanych świerszczy. Oznaczenie będzie musiało być w języku polskim i łacińskim. Decyzja, czy konsument po taki produkt sięgnie będzie należała wyłącznie do niego. Na opakowaniu będzie musiała się też znaleźć informacja, że produkt może wywoływać alergię u osób uczulonych na skorupiaki. 

Temat jest kontrowersyjny, budzi duży niepokój i obawy. Wiele osób nie wie, komu ufać. Czy tym, którzy w mące z owadów widzą nową żywność, czy tym, którzy wróżą choroby. Pamiętajmy jednak, że decyzja co i w jakiej formie jemy należy do nas. Jeśli nie chcemy jeść produktów zawierających owady lub inne składniki, powinniśmy czytać etykiety. Im krótsze, tym lepiej dla nas

Dlaczego owady zostały dopuszczone do jedzenia? Przemysłowa hodowla zwierząt generuje wysokie koszty i jest dewastująca dla środowiska. Stąd koniecznie jest szukanie nowych rozwiązań przyjaźniejszych dla planety.  Hodowla owadów jest takim rozwiązaniem. Ślad węglowy białka owadów jest o 75% mniejszy niż drobiu. Dodatkowo owady są cennym źródłem białka, witamin i błonnika. Szacuje się, że owady je około dwóch miliardów ludzi na ziemi, między innymi w Afryce i Azji.

superfudgio swierszcze je kto chce

 

Na portalu spożywczym (portaspozywczy.pl) technolog żywności Marta Zaleska zauważa: „Obecnie jedzenie owadów jest w naszym kraju tematem trudnym i budzącym wiele emocji. Nikogo jednak nie dziwi i nie obrzydza jedzenie kaszanki, flaków, salcesonu czy ozorków. W czym mąka z wysuszonych owadów jest gorsza niż zwierzęce jelita, krew, uszy czy język?"

W składzie słodyczy Super Krówki nie ma żadnych składników, które mogłyby wywoływać jakikolwiek niepokój. Sięgają po nie przede wszystkim świadomi konsumenci, którzy dbają nie tylko o jakość słodyczy, ale też o to, w jaki sposób ich produkcja wpływa na środowisko. W naszych słodyczach są wyłącznie naturalne składniki, pochodzenia roślinnego, produkowane z troską i szacunkiem do środowiska. Dlatego słodycze Super Krówki polecamy nie tylko weganom, czy alergikom, ale wszystkim świadomym konsumentom, którym dobro planety leży na sercu.

 

superfudgio swierszcze je kto chce

Podobał ci się ten wpis? Podaj go dalej 

Sharing is caring

NEWSLETTER

Bądźmy w kontakcie. Otrzymuj rabaty i info o nowościach.
ADRES:
Me Gusto Sp. z o.o.
ul. Bałtycka 4A/3,
81-707 Sopot, Polska

BIURO:
ul. Loteryjki 46D,
01-937 Warszawa, Polska

Founder/CEO:
Iwona Kasica
mail: iwona.kasica@megusto.com.pl
KONTAKT:

Dział handlowy – Polska:
Sylwia Lewandowska
mail: sylwia.lewandowska@megusto.com.pl
tel.: +48 533 373 706

Dział eksportu:
Ewa Bartnicka:
mail: ewa.wilusz@megusto.com.pl
tel: +48 533 332 961

Paulina Policewicz:
mail: paulina.policewicz@megusto.com.pl
tel: +48 794 440 706

Logistyka:
Ewa Kryszkiewicz
mail: ewa.kryszkiewicz@megusto.com.pl
tel: +48 533 322 028

E-Shop:
mail: kontakt@superfudgio.com
tel. +48 690 105 333
Me gusto Sp. z o.o., Bałtycka 4 a m. 3, 81-707 Sopot, Poland, NIP: 5252605509, KRS 536651, Regon 360465289,
Kapitał zakładowy: 12 255 000 zł

EKOLOGICZNE SŁODYCZE

Nasza przygoda zaczęła się w roku 2017, kiedy światło dzienne ujrzały pierwsze wegańskie i ekologiczne krówki o smaku toffi i kakao.
Szturmem zdobyły serca konsumentów, a my stworzyliśmy kolejne smaki, których obecnie jest 10.
Wegańskie, oparte na mleku kokosowym i cukrze kokosowym, bez glutenu i na składnikach pochodzących wyłącznie z upraw ekologicznych.
Copyright © Me Gusto  Polityka Prywatności
Powered by
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram