EKOLOGICZNE SŁODYCZE

Jakie są receptury ekologicznych słodyczy?

Ekologiczne słodycze Super Krówka i Super Fudgio, to nasze autorskie receptury, tworzone z pasji i z serca, czego dowodzi nie tylko patent na nasze ekologiczne i wegańskie krówki, ale także certyfikat PL-EKO-09 na wszystkich naszych słodkościach, tzw. zielony liść, który przyznawany jest firmom sprawdzonym i przyjaznym dla środowiska.

Co w ekologicznych słodyczach oznacza „CZYSTY SKŁAD”?

W naszych produktach wegańskich używamy wyłącznie certyfikowanych składników, pochodzących z ekologicznych upraw m.in.: cukier kokosowy, który jest zdrowszym zamiennikiem białego cukru, organiczne i wolne od GMO białko słonecznika oraz rozpuszczalny błonnik z akacji;

Co to znaczy, że w ekologicznych słodyczach surowce pochodzą z upraw ekologicznych?

Surowce użyte do produkcji naszych ekologicznych słodyczy pochodzą z kontrolowanych upraw ekologicznych, nie poddawanych przemysłowym technikom upraw – bez sztucznych nawozów, oprysków, pestycydów i metali ciężkich – sposób uprawy zachowuje naturalny zrównoważony cykl wzrostu, z poszanowaniem dla środowiska naturalnego.

Czy ekologiczne słodycze posiadają CERTYFIKATY?

Nasze ekologiczne słodycze Super Krówka i Super Fudgio oparte są w pełni na certyfikowanych surowcach, pochodzących z kontrolowanych upraw, co nie tylko świadczy o ich składzie, ale również o tym, że jesteśmy cruelty free (czyli nic w składzie nie jest wyhodowane na krzywdzie zwierząt).

Co w ekologicznych słodyczach oznacza Free From?

Na każdym etapie produkcji naszych ekologicznych słodyczy towarzyszy nam idea free from (wolne od: glutenu, mleka, oleju palmowego, syropu-glukozowo-fruktozowego), w domyśle: wszystkiego, co nie jest wegańskie i odpowiednie dla ludzi z nietolerancjami pokarmowymi).

Czym jest odpowiedzialna konsumpcja, zwana także zrównoważoną konsumpcją?

Podejmowanie decyzji zakupowych z uwzględnieniem wszelkich konsekwencji, jakie niosą ze sobą wydobycie surowców oraz produkcja, dystrybucja, użytkowanie i utylizacja danego towaru.
Każdy z tych procesów ma wpływ na środowisko przyrodnicze i otoczenie społeczne:
• negatywny wpływ, czyli degradacja przyrody, łamanie praw człowieka i łamanie praw pracowniczych.
pozytywny wpływ, czyli poprawa losu ludzi i ochrona przyrody.

Czym jest żywność ekologiczna?

Produkowana według zasad najbardziej zbliżonych do upraw naturalnych, bez użycia chemicznych środków ochrony roślin, nawozów sztucznych i dodatków do paszy.

ZDROWE SKŁADNIKI W SŁODYCZACH SUPER FUDGIO

Cukier kokosowy w ekologicznych słodyczach

To jeden z surowców, który sprawia, że nasze krówki są wyjątkowe. Jest ekologiczny i ma najwięcej minerałów i witamin ze wszystkich rodzajów cukru, a przy tym zawiera np. więcej potasu niż banany. Jego smak jest bardzo łagodny, aksamitny i przyjemnie karmelowy (choć niektórzy mówią o kokosie). Dodatkową jego zaletą jest duża zawartość witamin grupy B i witaminy C, a naturalnie występujące w nim enzymy, spowalniają wchłanianie cukru do krwi. Jednocześnie jest nierafinowany i nie zawiera sztucznych barwników.

Ekologiczny ERYTRYTOL w ekologicznych słodyczach

Ekologiczny erytrytol zwany erytrolem to jeden z najzdrowszych zamienników cukru na świecie. Jako jedyny słodzik został zatwierdzony do stosowania w żywności ekologicznej w UE, charakteryzuje się mniejszą kalorycznością i mniejszą słodyczą od cukru. Nie ulega fermentacji w jamie ustnej i nie powoduje próchnicy, nie zwiększa poziomu cukru we krwi ani insuliny, ma zerowy indeks glikemiczny, ma działanie antyoksydacyjne i pozostawia w ustach przyjemne uczucie chłodu.

Napój ryżowy w ekologicznych słodyczach

Napój ryżowy jest doskonałym źródłem manganu, selenu oraz witamin z grupy B.
To bezmleczna alternatywa dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się smakiem dzieciństwa bez wyrzutów sumienia – nieważne, czy zrezygnowaliście z nabiału z powodów etycznych lub zdrowotnych, czy po prostu chcecie urozmaicić swoją dietę.

Błonnik w ekologicznych słodyczach

Błonnik jest motorem do działania układu pokarmowego. Wspomaga pracę jelit, a to oznacza, że pomaga przy problemach trawiennych i zaparciach. Ułatwia regularne wypróżnianie. Obniża także poziom cholesterolu i pomaga zapobiegać miażdżycy. Opóźnia wchłanianie glukozy. Błonnik hamuje uczucie głodu – dzięki temu, że zwiększa objętość pokarmu w żołądku, jesteśmy syci przez długi czas. Sprzyja odchudzaniu, a także oczyszcza ciało z toksyn i metali ciężkich

Białko roślinne w ekologicznych słodyczach

Białko roślinne występuje we wszystkich roślinach, składa się z aminokwasów. Jedyna różnica pomiędzy białkiem roślinnym, a odzwierzęcym to odmienne proporcje aminokwasów. Aby je wyrównać w produktach roślinnych i tym samym uzyskać pełnowartościowe białko należy łączyć ze sobą trzy główne źródła białka: rośliny strączkowe, zboża i kasze oraz orzechy i pestki.

Białko ryżowe w ekologicznych słodyczach

Białko ryżowe to roślinna, wegańska alternatywa dla białka zwierzęcego. Stanowi ono źródło wszystkich 9 niezbędnych aminokwasów, których nasze organizmy same nie syntetyzują (w przeciwieństwie do większości innych białek roślinnych w których zwykle nie ma pełnej puli niezbędnych aminokwasów), będących budulcem naszych mięśni, enzymów i hormonów.
Białko to wytwarzane jest w naturalny sposób z ryżu ekologicznego, bez żadnych dodatkowych substancji. Co istotne białko ryżowe jest dość szybko trawione i metabolizowane przez nasz organizm, nie zawiera glutenu, nie jest wytwarzane przy użyciu GMO.

Ekologiczne daktyle w proszku w ekologicznych słodyczach

Ekologiczne daktyle często zwane również cukrem daktylowym to składnik wielu naszych słodyczy ponieważ: są zdrowszym zamiennikiem białego cukru, a także źródłem wielu witamin i cennych mikroskładników, jak witamina B1,B2,B3, witamina C, potas, żelazo, fosfor, magnez, chrom i błonnik. Są również źródłem antyoksydantów, a więc ich regularne spożywanie może uchronić nas przed przedwczesnym starzeniem, a jakby tego było mało działają przeciwzapalnie i antybakteryjnie.

Super Food w ekologicznych słodyczach

SUPERFOOD nieprzetworzona żywność pochodzenia naturalnego, bogata w składniki odżywcze, które mają dobroczynny wpływ na organizm człowieka, m.in.: jagody goji, amarantus ekspandowany czy quinoa, które znajdziecie w naszych ekologicznych
batonikach.

PRODUKTY BEZ DODATKU CUKRU

Które produkty są słodzone daktylami?

Wśród naszych ekologicznych słodyczy Super Fudgio, znajdziecie również produkty bez dodatku cukru, słodzone ekologicznymi daktylami w proszku, zwanymi często cukrem daktylowym.
Są to:
– ekologiczne batoniki daktylowe,
– ekologiczne i wegańskie wafelki z kremem orzechowo-kakaowym,
– ekologiczna i wegańska czekolada 3 składniki.

Które produkty są słodzone erytrytolem?

Erytrytol zwany erytrolem o jeden z najzdrowszych zamienników cukru na świecie. Jako jedyny słodzik został zatwierdzony do stosowania w żywności ekologicznej w UE. W produktach Super Fudgio zastosowaliśmy go w całej linii naszych ekologicznych słodyczy o nazwie NO ADDED SUGAR i w wegańskich wafelkach z nadzieniem orzechowo-kakaowym.

Które produkty są bez dodatku cukru?

To produkty, które w swoim składzie nie zawierają dodatku białego cukru, ani żadnego innego cukru poza tym naturalnie występującym lub zdrowszą alternatywą w postaci ekologicznego erytrolu, czy ekologicznych daktyli.

Co oznacza indeks glikemiczny?

W skrócie GI – określa poziom glukozy we krwi po spożyciu danego produktu. Im wyższy GI, tym wyższy poziom cukru we krwi, a tym samym większy wyrzut insuliny. Produkty o wysokim GI powodują ataki wilczego głodu, które mogą prowadzić do objadania się, a także napadu senności i braku energii. Natomiast, produkty o niskim GI nie powodują gwałtownych skoków glukozy w organizmie, co znaczy, że zapewniają energię na dłużej i co ważne – są lepsze dla cukrzyków oraz dla osób z insulinoopornością.

SUPER FUDGIO - SŁODYCZE WEGAŃSKIE I WEGETARIAŃSKIE

Co oznacza PRODUKT WEGAŃSKI?

PRODUKT WEGAŃSKI
To produkt, który nie jest pochodzenia zwierzęcego lub produkt, którego wytwarzanie nie wiąże się z eksploatacją zwierząt, czyli np. nabiał, jajka, miód, mięso.

Które ekologiczne słodycze to słodycze WEGAŃSKIE?

SŁODYCZE WEGAŃSKIE
Większość naszych słodyczy (z wyjątkiem batonika Milk Chocolate i kremu Milk Chocolate z linii NO ADDED SUGAR) nie zawiera mleka i kazeiny, ani żadnych produktów odzwierzęcych. Oznacza to, ze są doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób będących na diecie wegańskiej, jaki i tych z nietolerancjami pokarmowymi.

Które ekologiczne produkty to produkty WEGETARIAŃSKIE?

PRODUKTY WEGETARIAŃSKIE
Produkt, który nie jest pochodzenia zwierzęcego, czyli nie bazuje na produktach pochodzących z uboju zwierząt, na mięsie zwierząt, w tym także na rybach i owocach morza.

PRODUKTY BEZGLUTENOWE

Czym jest gluten?

Mieszanina białek roślinnych, gluteniny i gliadyny, występująca w ziarnach niektórych zbóż, np. pszenicy, żyta i jęczmienia. To gluten jest odpowiedzialny za nadawanie ciastu ciągliwej konsystencji i bierze udział przy jego wyrastaniu. Nietolerancja na gluten jest obecnie bardzo powszechną dolegliwością.

Które z ekologiczne słodyczy to produkty bezglutenowe?

Nasze ekologiczne słodycze jak np. wegańskie krówki, wegańskie bakalie, ekologiczne poduszeczki zbożowe, ekologiczne płatki kukurydziane, wegańskie czekolady, ekologiczne kremy są produktami, w których stosujemy surowce wolne od glutenu, co oznacza, że mogą je jeść osoby z nietolerancjami pokarmowymi i chore na celiakię.

SKŁADNIKI KONWENCJONALNYCH SŁODYCZY, KTÓRYCH NIE ZNAJDZIESZ W NASZYCH EKOLOGICZNYCH SŁODYCZACH

Co to jest kazeina?

Kazeina to białko mleka, obecne w niefermentowanych produktach mlecznych.
Kazeina nie powinna być spożywana przez osoby uczulone na białko mleka. Prawie 60% wszystkich alergii na mleko jest spowodowane obecnością tego rodzaju białka.

Co to jest olej palmowy?

Olej PALMOWY „ukryte zło” wielu produktów. Na masową skalę wykorzystuje się go do produkcji przetworzonej żywności, kosmetyków i biopaliw. Palmy olejowe uprawiane są na wielkich, przemysłowych plantacjach, często – zwłaszcza w Indonezji – powstałych po spalonych, a następnie wykarczowanych obszarach lasów deszczowych. Od 1970 roku obszar uprawy oleju palmowego w Indonezji wzrósł ponad 30-krotnie, a w Malezji 12-krotnie, liczba ta stale rośnie.

Biały cukier w słodyczach

BIAŁY CUKIER zwany też białą śmiercią. Nadmierne spożycie cukru powoduje obniżenie odporności, wzrost podatności na infekcje, deficyt witamin z grupy B oraz minerałów, takich jak chrom czy miedź. Podnosi poziom cholesterolu, przyspiesza starzenie skóry, osłabia włókna kolagenowe i przyczynia się do urazów ścięgien.Osoby, które spożywają dużo cukru są bardziej podatne na choroby zwyrodnieniowe stawów, powstawanie miażdżycy czy owrzodzenie jelita grubego. Do tego dochodzi niekorzystny wpływ na szkliwo zębów, trzustkę i funkcjonowanie licznych enzymów. I jakby tego było mało, to cukier może doprowadzić do cukrzycy typu II.

Czym jest laktoza?

LAKTOZA to cukier, który występuje w mleku. Laktoza występuje nie tylko w mleku krowim, ale także w mleku wszystkich ssaków, w tym również w mleku kobiecym. Nietolerancja laktozy to jedna z najczęściej spotykanych nietolerancji pokarmowych. Dochodzi do niej wtedy, gdy w organizmie brakuje laktazy – enzymu koniecznego do rozkładu laktozy. Po spożyciu mleka lub innych produktów zawierających laktozę, pojawiają się dolegliwości układu pokarmowego.

Co to jest probiotyk?

Probiotyk – grupa bakterii, które mają pozytywny wpływ na funkcjonowanie przewodu pokarmowego, poprzez zachowanie prawidłowej flory bakteryjnej. Co za tym idzie, wpływa na stan zdrowia organizmu.

Co oznacza, że produkt jest przetworzony?

Patrz: ŻYWNOŚĆ PRZETWORZONA
PRODUKT RAFINOWANY – produkt poddany procesom oczyszczania mającym na celu usunięcie jednego bądź kilku składników. Z reguły rafinacja ma na celu otrzymanie czystego składnika jak np. cukier biały, mąka biała, bądź usunięcie niepożądanej cechy jak np. usunięcie zapachu lub barwy z tłuszczy roślinnych. Produkty rafinowane zwykle są uboższe w składniki odżywcze i bardziej kaloryczne.

Czym jest syrop glukozowo-fruktozowy?

SYROP GLUKOZOWO-FRUKTOZOWY – zwany też „tykającą bombą”. Słodszy i tańszy w produkcji od cukru, czyli – niestety dla nas – bardziej wydajny. Spożywany nadmiernie prowadzi do otyłości i miażdżycy. Otrzymuje się go ze skrobi kukurydzianej. Pod wpływem sztucznie otrzymanych enzymów i kwasów przetwarza się ją w syrop, który składa się w 55% z glukozy, w 42% z fruktozy i w 3% z innych cukrów. W trakcie tego procesu, syrop traci białka, enzymy, witaminy i inne naturalne składniki. Staje się dawką pustych kalorii i jedynie zaostrza apetyt. Jest wszechobecny w bardzo wielu produktach, z racji na niską cenę.

Czym jest tłuszcz mleczny?

Tłuszcz pochodzenia zwierzęcego występujący w mleku krowim. Produkt ten nie jest wskazany jeżeli mamy skłonności do gromadzenia złego cholesterolu lub jego poziom jest podwyższony. W przypadku chorób takich jak miażdżyca czy chorób układu sercowo – naczyniowego również nie należy go spożywać. W diecie wegańskiej jest niedozwolony ze względu na pochodzenie zwierzęce.

Co to są tłuszcze trans?

TŁUSZCZE TRANS – tłuszcze z grupy nienasyconych. W małych ilościach występuję one w naturalnych tłuszczach zwierzęcych (na poziomie 3-5%). Są także w mleku i jego przetworach. Natomiast w znacznie większych ilościach można je spotkać w wielu, choć nie wszystkich, sztucznie utwardzanych, stałych tłuszczach roślinnych – takich jak margaryna czy masło roślinne, bardzo szkodliwych dla zdrowia. Istnieje wiele dowodów na to, że częste spożywanie tłuszczy trans zwiększa ryzyko raka piersi i miażdżycy.

Co to są utwardzone tłuszcze roślinne?

UTWARDZONE TŁUSZCZE ROŚLINNE w przeciwieństwie do nieutwardzonego, zdrowego tłuszczu roślinnego są szkodliwe dla zdrowia. Są sztucznie otrzymywane. Jak je się robi? Zwykły olej roślinny wzbogaca się o cząsteczki wodoru i poddaje działaniu bardzo wysokiej temperatury. Wówczas cząsteczki oleju wiążą się z cząsteczkami wodoru i tak powstają utwardzone kwasy tłuszczowe.

Jakie są tego konsekwencje dla zdrowia spożywania takich tłuszczy?
Zwiększa się ryzyko wystąpienia chorób serca i cukrzycy, miażdżycy, wylewów i zawałów serca oraz raka jelita grubego. Poza tym, podnosi się poziom tzw. złego cholesterolu, jak i ryzyko otyłości.

Tłuszcze te są masowo stosowane w tzw. Fast-foodach. Ich „zalety” są takie, że można utrzymywać cały dzień rozgrzany tłuszcz, nie powodując zadymienia kuchni. Są przy tym tańsze niż masło i mają długi okres przechowywania. Można na nich smażyć wielokrotnie.

Uwaga, tłuszcze utwardzone poprawiają smak chipsów i krakersów. Są więc – niestety smaczne, choć bardzo szkodliwe.

Co oznacza, że żywność jest przetworzona?

ŻYWNOŚĆ PRZETWORZONA – produkty, które zostały poddane obróbce technologicznej w zakładach przemysłu spożywczego, aby zwiększyć ich trwałość lub przyspieszyć proces przygotowywania.

Zawiera ona często szkodliwe dla zdrowia dodatki, poprawiające wydajność i konsystencję lub wydłużające termin przydatności. Przykłady żywności przetworzonej? Np. parówki, wędliny, sos do makaronów w słoiku, płatki do mleka itp

Są więc – niestety smaczne, choć bardzo szkodliwe.

Twój koszyk0
Brak produktów w koszyku!
0