Udokumentowana jakość.

Wysoka jakość

Naturalne, zdrowe, wysokiej jakości – tak producenci żywności reklamują swoje produkty. Często za tymi hasłami nie stoi nic. Tymczasem zielony eurolistek na opakowaniu to znak, że produkt ma dokumenty potwierdzające jego „ekologiczność”. Wykorzystywanie go bez odpowiednich certyfikatów naraziłoby producenta na wysokie kary.

 

superfudgio żywność ekologiczna

Żeby jednak produkt mógł zostać oznaczony eurolistkiem musi przejść szereg kontroli. Kontrolowany jest każdy etap produkcji żywności ekologicznej – od gleby, upraw, wszystkie etapy przetwarzania i pakowania oraz magazynowania produktu. Kontrolami zajmują się niezależne ośrodki certyfikujące. Te z kolei nadzoruje Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Nad Inspekcją Jakości Handlowej dozór sprawuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Natomiast Polskie Centrum Akredytacji uwierzytelnia ośrodki certyfikujące.

Kontrola jakości

Kontrola w każdym gospodarstwie ekologicznym odbywa się co najmniej raz w roku. Poza pełną kontrolą są też przeprowadzane kontrole wyrywkowe. W przypadku kontroli, która zakończy się wynikiem pozytywnym produkt otrzymuje protokół i certyfikat potwierdzający, że spełnia wszelki wymagania rolnictwa ekologicznego.

Wszystko to jest dość skomplikowane, ale prowadzi do prostej konkluzji – widząc zielony listek na produkcie mamy rzeczywiście pewność, że jest najwyższej jakości, a w jego wyprodukowanie włożono znacznie więcej pracy i wysiłku niż w produkt pochodzący z upraw konwencjonalnych.

Słodycze Super Krówki z dumą noszą znak zielonego listka. To, że mamy do niego prawo potwierdzają stosowne dokumenty i certyfikaty.

 

superfudgio malina w czekoladzie

Podobał ci się ten wpis? Podaj go dalej 

Sharing is caring

NEWSLETTER

Bądźmy w kontakcie. Otrzymuj rabaty i info o nowościach.
ADRES:
Me Gusto Sp. z o.o.
ul. Bałtycka 4A/3,
81-707 Sopot, Polska

BIURO:
ul. Loteryjki 46D,
01-937 Warszawa, Polska

Founder/CEO:
Iwona Kasica
mail: iwona.kasica@megusto.com.pl
KONTAKT:

Dział handlowy – Polska:
Sylwia Lewandowska
mail: sylwia.lewandowska@megusto.com.pl
tel.: +48 533 373 706

Dział eksportu:
Ewa Bartnicka:
mail: ewa.wilusz@megusto.com.pl
tel: +48 533 332 961

Paulina Policewicz:
mail: paulina.policewicz@megusto.com.pl
tel: +48 794 440 706

Logistyka:
Ewa Kryszkiewicz
mail: ewa.kryszkiewicz@megusto.com.pl
tel: +48 533 322 028

E-Shop:
mail: kontakt@superfudgio.com
tel. +48 690 105 333
Me gusto Sp. z o.o., Bałtycka 4 a m. 3, 81-707 Sopot, Poland, NIP: 5252605509, KRS 536651, Regon 360465289,
Kapitał zakładowy: 12 255 000 zł

EKOLOGICZNE SŁODYCZE

Nasza przygoda zaczęła się w roku 2017, kiedy światło dzienne ujrzały pierwsze wegańskie i ekologiczne krówki o smaku toffi i kakao.
Szturmem zdobyły serca konsumentów, a my stworzyliśmy kolejne smaki, których obecnie jest 10.
Wegańskie, oparte na mleku kokosowym i cukrze kokosowym, bez glutenu i na składnikach pochodzących wyłącznie z upraw ekologicznych.
Copyright © Me Gusto  Polityka Prywatności
Powered by
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram