medonet

Flawonoidy – skarby z roślin.

Flawonoidy

Dietetycy wbijają nam do głowy od lat, że powinniśmy jeść 5 porcji warzyw i owoców. Witaminy i minerały – wiadomo. Ale są jeszcze inne powody: flawonoidy – nasi sprzymierzeńcy w walce z wieloma chorobami. Należą do polifenoli, związków naturalnie występujących w roślinach. Ich właściwości trudno przecenić. Mają działanie antyoksydacyjne i przeciwzapalne, a jak wiadomo stany zapalne powodują wiele groźnych chorób.

Związki flawonowe mogą wzmacniać naczynia krwionośne, chronią nas przed chorobami układu krążenia, zakrzepami i nowotworami. Mają właściwości moczopędne i uspokajające, ułatwiają przyswajanie witamin, usuwają toksyny z organizmu, spowalniają starzenie. Czego chcieć więcej?

Źródło flawonoidów

Ich źródłem są owoce cytrusowe, jabłka, jagody, czarne porzeczki oraz warzywa: cebula, pomidory, papryka i brokuły. Poza świeżymi owocami i warzywami flawonoidy znajdziemy też w kakao, kawie, zielonej herbacie oraz czekoladzie. Badania Narodowego Instytutu Walki z Rakiem w USA i Instytutu Nowotworów w Szanghaju wykazały, że picie zielonej herbaty zmniejsza ryzyko raka płuc do 60%!

 

superfudgio flawonoidy - skarby z roślin

 

A jeśli chodzi o czekoladę, to im więcej w niej masy kakaowej, tym więcej bioaktywnych flawonoidów. Nie bez przyczyny za najzdrowszą uważa się tę z dużą zawartością kakao. Nasza gorzka czekolada zawiera go aż 71%, dlatego możecie być pewni, że jest doskonałym źródłem tych drogocennych związków. Do zdrowej roślinnej codziennej diety warto dołożyć na deser kilka kostek pysznej gorzkiej czekolady. Na zdrowie!

Podobał ci się ten wpis? Podaj go dalej 

Sharing is caring

NEWSLETTER

Bądźmy w kontakcie. Otrzymuj rabaty i info o nowościach.
ADRES:
Me Gusto Sp. z o.o.
ul. Bałtycka 4A/3,
81-707 Sopot, Polska

BIURO:
ul. Loteryjki 46D,
01-937 Warszawa, Polska

Founder/CEO:
Iwona Kasica
mail: iwona.kasica@megusto.com.pl
KONTAKT:

Dział handlowy – Polska:
Sylwia Lewandowska
mail: sylwia.lewandowska@megusto.com.pl
tel.: +48 533 373 706

Dział eksportu:
Ewa Bartnicka:
mail: ewa.wilusz@megusto.com.pl
tel: +48 533 332 961

Paulina Policewicz:
mail: paulina.policewicz@megusto.com.pl
tel: +48 794 440 706

Logistyka:
Ewa Kryszkiewicz
mail: ewa.kryszkiewicz@megusto.com.pl
tel: +48 533 322 028

E-Shop:
mail: kontakt@superfudgio.com
tel. +48 690 105 333
Me gusto Sp. z o.o., Bałtycka 4 a m. 3, 81-707 Sopot, Poland, NIP: 5252605509, KRS 536651, Regon 360465289,
Kapitał zakładowy: 12 255 000 zł

EKOLOGICZNE SŁODYCZE

Nasza przygoda zaczęła się w roku 2017, kiedy światło dzienne ujrzały pierwsze wegańskie i ekologiczne krówki o smaku toffi i kakao.
Szturmem zdobyły serca konsumentów, a my stworzyliśmy kolejne smaki, których obecnie jest 10.
Wegańskie, oparte na mleku kokosowym i cukrze kokosowym, bez glutenu i na składnikach pochodzących wyłącznie z upraw ekologicznych.
Copyright © Me Gusto  Polityka Prywatności
Powered by
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram