www.ekoj.pl

Dlaczego jest tak mało wafli BIO na rynku?

Żeby odpowiedzieć na to pytanie zacznijmy od tematu spulchniaczy. Spulchniacze to substancje chemiczne, które mają za zadanie poprawić konsystencję i wygląd produktów spożywczych. Są dozwolone, więc teoretycznie nieszkodliwe dla zdrowia. Jest jednak małe ale. Nieszkodliwe są w małych ilościach. Natomiast są obecne w większości dostępnych na rynku słodyczy i innych produktów, co może oznaczać, że jedząc ich dużo przekroczymy dopuszczalne normy. Taka sytuacja może być zwłaszcza niebezpieczna dla osób cierpiących na alergie. Poza tym wciąż trwają badania nad szkodliwością dodatków do żywności i czasem się okazuje, że wycofywane są substancje stosowane od dawna.

 

wafelki rynek

 

PRODUKTY BIO

W produktach BIO substancje spulchniające w minimalnych ilościach są również dozwolone. Ale jest ich znacznie mniej niż tych stosowanych przemyśle tradycyjnym i mogą być wyłącznie naturalnego pochodzenia. Na dodatek ich lista jest ciągle aktualizowana. Niektóre środki wypadają z użycia. 

W słodyczach Super Krówki unikamy dodawania wszelkich ulepszaczy, nawet jeśli są dozwolone. Dlatego są bezpieczne nie tylko dla alergików i wegan, ale dla wszystkich dbających o zdrowie. Nasze wafle – pozbawione spulchniających substancji - są bardziej chrupiące niż większość dostępnych wafelków. Ich producenci wybierają raczej „miękką” konsystencję zamiast dobrej jakości składników. Nasze wegańskie wafelki zawierają wyłącznie naturalnie występujące cukry. Te z kremem kakaowo- orzechowym są słodzone daktylami, te z kremem kakaowo-orzechowym erytrolem. Lista naturalnych składników jest krótka i nie ma na niej substancji oznaczonych literką E.

Są doskonałe z kremem orzechowym lub w wersji light z ulubionymi sezonowymi owocami. Na drugie śniadanie, podwieczorek lub deser.

 

super fudgio wafelki bio

Podobał ci się ten wpis? Podaj go dalej 

Sharing is caring

NEWSLETTER

Bądźmy w kontakcie. Otrzymuj rabaty i info o nowościach.
ADRES:
Me Gusto Sp. z o.o.
ul. Bałtycka 4A/3,
81-707 Sopot, Polska

BIURO:
ul. Loteryjki 46D,
01-937 Warszawa, Polska

Founder/CEO:
Iwona Kasica
mail: iwona.kasica@megusto.com.pl
KONTAKT:

Dział handlowy – Polska:
Sylwia Lewandowska
mail: sylwia.lewandowska@megusto.com.pl
tel.: +48 533 373 706

Dział eksportu:
Ewa Bartnicka:
mail: ewa.wilusz@megusto.com.pl
tel: +48 533 332 961

Paulina Policewicz:
mail: paulina.policewicz@megusto.com.pl
tel: +48 794 440 706

Logistyka:
Ewa Kryszkiewicz
mail: ewa.kryszkiewicz@megusto.com.pl
tel: +48 533 322 028

E-Shop:
mail: kontakt@superfudgio.com
tel. +48 690 105 333
Me gusto Sp. z o.o., Bałtycka 4 a m. 3, 81-707 Sopot, Poland, NIP: 5252605509, KRS 536651, Regon 360465289,
Kapitał zakładowy: 12 255 000 zł

EKOLOGICZNE SŁODYCZE

Nasza przygoda zaczęła się w roku 2017, kiedy światło dzienne ujrzały pierwsze wegańskie i ekologiczne krówki o smaku toffi i kakao.
Szturmem zdobyły serca konsumentów, a my stworzyliśmy kolejne smaki, których obecnie jest 10.
Wegańskie, oparte na mleku kokosowym i cukrze kokosowym, bez glutenu i na składnikach pochodzących wyłącznie z upraw ekologicznych.
Copyright © Me Gusto  Polityka Prywatności
Powered by
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram