Lunchbox – czy można zapakować do niego zdrowe i smaczne przekąski?

Dzieciaki wróciły do szkoły i czas zadbać o ich zdrową energię. Czy warto zapakować coś słodkiego do lunchboxa? A jeśli tak – to na co zwracać uwagę?

Lunchbox – kolorowe pudełko, często z ulubionymi postaciami z bajek. Szklane, plastikowe, silikonowe. Mniejsze, większe, piętrowe lub płaskie. Okrągłe lub kwadratowe. Wybór jest ogromny. 

Drodzy rodzice!! Pamiętajcie, że nie tylko liczy się wygląd lunchboxa – ale też to co tam zapakujemy do środka. 

Idealny lunchbox: powinien zawierać źródło białka (tofu, warzywa strączkowe), dobre węglowodany (np. pełnoziarniste pieczywo lub placuszki owsiane), warzywa - najlepiej kolorowe papryki pokrojone w słupki, koktajlowe pomidorki czy ogórek pokrojony w plastry. Uzupełnieniem i wisienką na torcie będą owoce i coś słodkiego.

 

Słodycze w lunchboxie? Dodawać czy nie?

Jedni są za tym by dawać bez ograniczeń, druga zaś grupa zakazuje ich w 100%. Dla nas złoty środek znajduje się gdzieś pośrodku. 

Słodycze w małych ilościach, tylko z dobrym składem. Dzieciom jest bardzo ciężko czegoś zabronić – szczególnie w szkole – gdy nie ma nas przy nich. Dlatego dzieci od małego trzeba uczyć zdrowych wyborów, by same sięgały po to co zdrowe, a nie częstowały się chipsami, batonami pełnymi cukru, od swoich rówieśników w klasie.

Dlatego w tym przypadku dobrze skomponowany lunchbox - to połowa sukcesu by nasze dziecko nie było głodne i nie szukało niezdrowych przekąsek. Dlatego oprócz jedzenia dodajmy im do pudełka zdrowe smakołyki. Czy słodycze mogą być zdrowe? Mogą – tylko trzeba sprawdzać skład zanim się da je dziecku.

super fudgio lunchbox zdrowe przekąski


Słodycze do lunchboxa dla dziecka:

 • Nie powinny mieć dużej ilości cukru np. jak „niezdrowe słodycze”, które nadal można kupić w szkolnych sklepikach. 
 • Nie powinny zawierać białego cukru ani żadnych utwardzony tłuszczów roślinnych czy zwierzęcych. 
 • Nie powinny mieć kolorowych chemicznych barwników, które mogą uczulić twoje dziecko.
 • Nie powinny nie konserwantów i dodatków smakowych – konserwanty nie są obojętne dla zdrowa, a dodatki smakowe sprawiają, że dziecko nie zna naturalnego smaku i przyzwyczaja się do jego chemicznego odpowiednika – tym samym nie umacnia złe nawyki żywieniowe.

Słodycze do lunchboxa nie powinny zawierać białego cukru – gdyż takie słodycze powodują gwałtowny wzrostu cukru – czego efektem jest brak skupienia się, a później następuje szybki spadek, czego objawem jest senność.

 • Wybieraj słodycze słodzone np. cukrem kokosowym czy proszkiem z agawy, którego niski skład glikemiczny zapobiegnie gwałtownym wahaniom cukru.
 • Wybieraj słodycze wegańskie, bez mleka i innych zwierzęcych odpowiedników – od małego kreuj dobre nawyki dziecka. Dziś już wiemy, że spożywanie mięs i składników odzwierzęcych ani nie jest zdrowe, ani dobre dla naszej planety.
 • Wybieraj słodycze bio lub ekologiczne – zwracając uwagę na certyfikaty. Pamiętaj slogany: jak u mamy” „z babcinej spiżarni” nie oznaczają, że produkt jest dobry i bez chemii.
 • Wybieraj słodycze z ciemną czekoladą, czekolada zawiera dużo witamin i mikroelementów i pomaga w nauce. Z owocami liofilizowanymi lub orzechami będzie najlepszym wyborem.

Słodycze do lunchboxa:

 • powinny być łatwe do zjedzenia na raz, 
 • małe popakowane porcje,
 • atrakcyjnie zapakowane,
 • z dobrym składem,

Do lunchboxa idealnie sprawdzą się:

 

To co dziś zapakujesz do lunchboxa???

Podobał ci się ten wpis? Podaj go dalej

Sharing is caring

NEWSLETTER

Bądźmy w kontakcie. Otrzymuj rabaty i info o nowościach.
ADRES:
Me Gusto Sp. z o.o.
ul. Bałtycka 4A/3,
81-707 Sopot, Polska

BIURO:
ul. Loteryjki 46D,
01-937 Warszawa, Polska

Founder/CEO:
Iwona Kasica
mail: iwona.kasica@megusto.com.pl
KONTAKT:

Dział handlowy – Polska:
Sylwia Lewandowska
mail: sylwia.lewandowska@megusto.com.pl
tel.: +48 533 373 706

Dział eksportu:
Ewa Bartnicka:
mail: ewa.wilusz@megusto.com.pl
tel: +48 533 332 961

Paulina Policewicz:
mail: paulina.policewicz@megusto.com.pl
tel: +48 794 440 706

Logistyka:
Ewa Kryszkiewicz
mail: ewa.kryszkiewicz@megusto.com.pl
tel: +48 533 322 028

E-Shop:
mail: kontakt@superfudgio.com
tel. +48 690 105 333
Me gusto Sp. z o.o., Bałtycka 4 a m. 3, 81-707 Sopot, Poland, NIP: 5252605509, KRS 536651, Regon 360465289,
Kapitał zakładowy: 12 255 000 zł

EKOLOGICZNE SŁODYCZE

Nasza przygoda zaczęła się w roku 2017, kiedy światło dzienne ujrzały pierwsze wegańskie i ekologiczne krówki o smaku toffi i kakao.
Szturmem zdobyły serca konsumentów, a my stworzyliśmy kolejne smaki, których obecnie jest 10.
Wegańskie, oparte na mleku kokosowym i cukrze kokosowym, bez glutenu i na składnikach pochodzących wyłącznie z upraw ekologicznych.
Copyright © Me Gusto  Polityka Prywatności
Powered by
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram