Ekologiczne daktyle w proszku

Ekologiczne daktyle - właściwości zdrowotne i zastosowanie

 

Daktyl, czyli owoc palmy daktylowca, jest znany ludzkości od wielu tysięcy lat. Chociaż utożsamiany jest głównie z Afryką i krajami arabskimi, to obecnie uprawiany jest również w innych rejonach świata, takich jak USA i Australia. W naszym kraju kojarzony jest głównie z suszonymi owocami i słodkościami produkowanymi na jego bazie.

Daktyle są bardzo zdrowym wyborem żywieniowym (zwłaszcza ekologiczne daktyle). Stanowią dobre źródło błonnika pokarmowego, składników odżywczych i przeciwutleniaczy. Zawierają spore ilości witamin i składników mineralnych w porównaniu do innych popularnych owoców. Ponadto są jednym z najwyżej sklasyfikowanych źródeł potasu. Daktyle mają wysokie stężenie polifenoli. Chociaż 80% zawartości daktyle to cukry, świeże daktyle mają niski indeks glikemiczny i charakteryzuje je szereg korzyści zdrowotnych. Proszek daktylowy jest idealnym zamiennikiem białego cukru, wykorzystywanym w kuchni domowej, czy produkcji zdrowych słodyczy.

Daktyle właściwości zdrowotne: 

  1. Są źródłem wielu witamin i cennych mikroskładników, jak witamina B1,B2,B3, witamina C, potas, żelazo, fosfor, magnez, chrom i błonnik
  2. Są również źródłem antyoksydantów, a więc ich regularne spożywanie może uchronić nas przed przedwczesnym starzeniem. Poprawiają zdolności regeneracyjne zarówno po wysiłku fizycznym, jak i podczas gojenia się ran.
  3. Działają przeciwzapalnie i antybakteryjnie - dzięki zawartości salicylanów obecnych między innymi w aspirynie, zapobiegają pojawieniu się chorób. Jeśli te już się pojawią, daktyle wspomogą organizm w walce z chorobą.
  4. Wspomagają trawienie -daktyle są źródłem błonnika, które warto wprowadzić do swojego jadłospisu. Poprawienie perystaltyki jelit jest istotne zarówno z punktu widzenia diety redukcyjnej, jak i dobrej kondycji jelit. 
  5. W krajach arabskich nadal traktowane są jako afrodyzjak. To akurat ciężko nam potwierdzić, ale z całą odpowiedzialnością stwierdzamy, że są zdrowe i pyszne.

 

Ekologiczne daktyle w proszku w naszych słodyczach

Ekologiczne daktyle to świetny zamiennik cukru. Najczęściej robi się z nich pastę namaczając je przez kilka godzin w wodzie, a potem blendując na gładki krem, którym można słodzić wypieki czy desery. W sklepach kupić można także daktylowy syrop. A słyszeliście o cukrze z daktyli czy daktylach w proszku?

 

 

 

Ekologiczne daktyle w proszku, często zwane również cukrem daktylowym to składnik wielu naszych słodyczy. To nic innego jak wysuszone i sproszkowane daktyle. Suszone daktyle stanowią świetny zamiennik białego cukru, ponieważ mają taki sam stopień odczuwania słodyczy jak biały cukier. Włączając ekologiczne daktyle do codziennej diety możemy wzbogacić nasz jadłospis o ciekawy i naturalny smak karmelowy, który docenią również dzieci. Stanowi urozmaicenie diety osób, które unikają białego cukru w swojej diecie.

Nasze ekologiczne, zdrowe słodycze na bazie daktyli w proszku:

 

ekologiczne daktyle w proszku

Podobał ci się ten wpis? Podaj go dalej

Sharing is caring

NEWSLETTER

Bądźmy w kontakcie. Otrzymuj rabaty i info o nowościach.
ADRES:
Me Gusto Sp. z o.o.
ul. Bałtycka 4A/3,
81-707 Sopot, Polska

BIURO:
ul. Loteryjki 46D,
01-937 Warszawa, Polska

Founder/CEO:
Iwona Kasica
mail: iwona.kasica@megusto.com.pl
KONTAKT:

Dział handlowy – Polska:
Sylwia Lewandowska
mail: sylwia.lewandowska@megusto.com.pl
tel.: +48 533 373 706

Dział eksportu:
Ewa Bartnicka:
mail: ewa.wilusz@megusto.com.pl
tel: +48 533 332 961

Paulina Policewicz:
mail: paulina.policewicz@megusto.com.pl
tel: +48 794 440 706

Logistyka:
Ewa Kryszkiewicz
mail: ewa.kryszkiewicz@megusto.com.pl
tel: +48 533 322 028

E-Shop:
mail: kontakt@superfudgio.com
tel. +48 690 105 333
Me gusto Sp. z o.o., Bałtycka 4 a m. 3, 81-707 Sopot, Poland, NIP: 5252605509, KRS 536651, Regon 360465289,
Kapitał zakładowy: 12 255 000 zł

EKOLOGICZNE SŁODYCZE

Nasza przygoda zaczęła się w roku 2017, kiedy światło dzienne ujrzały pierwsze wegańskie i ekologiczne krówki o smaku toffi i kakao.
Szturmem zdobyły serca konsumentów, a my stworzyliśmy kolejne smaki, których obecnie jest 10.
Wegańskie, oparte na mleku kokosowym i cukrze kokosowym, bez glutenu i na składnikach pochodzących wyłącznie z upraw ekologicznych.
Copyright © Me Gusto  Polityka Prywatności
Powered by
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram