Aromaty - skąd się biorą?

Czy brzoskwinia może smakować jak truskawka? Jeśli czytacie skład jedzenia – to możesz natknąć się na 3 rodzaje aromatów.

  • Aromat naturalny truskawkowy
  • Aromat naturalny
  • Aromat

3 nazwy aromatów – w tym tylko jeden pochodzi z truskawek 🍓 Zgadniesz, który?  W jednym przypadku, inny owoc go udaje. A w ostatnim to po prostu przedmiot w szkole – czyli chemia.

W naszych truskawkowych krówkach dodaliśmy tylko prawdziwe truskawki i pozyskaliśmy aromat z prawdziwych truskawek. Do krówek truskawkowych stosujemy tylko aromaty naturalne truskawkowe. Oznacza to, że w produkcji aromatu użyto co najmniej 95% substancji aromatycznych pochodzących jedynie z truskawek.

W wielu produktach, które spotykamy w sklepach można przeczyta w składzie - „aromat naturalny”. To taki aromat jest produkowany także z innych naturalnych surowców, które sumarycznie dają pożądany aromat np. odpowiednio dobrane składniki aromatyczne z brzoskwini 🍑 mogą dać w efekcie aromat truskawki.🍓 Czyli chcemy truskawkę – dostajemy brzoskwinię w czerwonym opakowaniu.🎁

Aromaty - skąd się biorą?

W jeszcze innych produktach spożywczych można spotkać także aromaty identyczne z naturalnymi, czyli substancje smakowo-zapachowe w nich zastosowane są produkowane chemicznie.
Związki te mają taką samą budowę jak te spotykane w naturze. Przez co dają podobne efekty jak aromaty naturalne, ale są znacznie tańsze. Takie aromaty ⛔ nie mogą być stosowane w produkcji ekologicznej.

Ostatnią grupą aromatów jakie możemy spotkać w środkach spożywczych są aromaty sztuczne, wielokrotnie tańsze od naturalnych, zawierające syntetyczne substancje aromatyzujące. Te substancje są syntetyzowane chemicznie i nie mają odpowiednika występującego w naturze. Ich struktura chemiczna jest inna niż aromatu, który naśladują. Takie substancje to np. etylowanilina naśladująca wanilię lub octan izoamylu – zapach gruszkowy. Sumaryczny efekt rożnych substancji chemicznych spożywanych przez człowieka nie jest znany i może przyczynia się do rożnych problemów zdrowotnych.

Dla tego lepiej unikach sztucznych dodatków w pożywieniu, tym sztucznych aromatów.

Jeśli chodzi o sztuczne aromaty, jako, że te substancje są niespotykane w naturze i obce dla naszego organizmu, często obwinia się je o powodowanie alergii. W przeciwieństwie do naturalnych aromatów w których znajdują się substancje zapachowe pozyskiwane wprost z natury czyli dobrze znane naszemu organizmowi.

Od stycznia 2022 roku obowiązuje nowe rozporządzenie ekologiczne (Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) 2018/848), w którym akty delegowane nie zawierają możliwości stosowania substancji aromatycznych innych niż te które są naturalne – w rozumieniu nowych wyższych wymogów, tzn. Gdy składnik aromatyzujący w aromacie otrzymano w całości lub w co najmniej 95 % ze wskazanego materiału źródłowego.

W Naszych krówkach truskawkowych znajdziesz tylko aromat truskawkowy i prawdziwe truskawki 🍓

Wszystkie nasze składniki są naturalne i bio

Żaden owoc nie udaje innego! Często w produktach dla dzieci stosowane są sztuczne aromaty. Czasem takie aromaty są intensywniejsze w smaku, ale mało z nich smakuje jak prawdziwy produkt. Przejście z produktów, które były sztucznie aromatyzowane do tych naturalnych dla dzieci może być szokiem. Naturalne – nie jest tak intensywne, tak słodkie i takie dziwne. Jednak, gdy zasmakuje się już w prawdziwym naturalnym smaku truskawek w naszych krówkach - to do innych już się nie wraca.

Podobał ci się ten wpis? Podaj go dalej

Sharing is caring

NEWSLETTER

Bądźmy w kontakcie. Otrzymuj rabaty i info o nowościach.
ADRES:
Me Gusto Sp. z o.o.
ul. Bałtycka 4A/3,
81-707 Sopot, Polska

BIURO:
ul. Loteryjki 46D,
01-937 Warszawa, Polska

Founder/CEO:
Iwona Kasica
mail: iwona.kasica@megusto.com.pl
KONTAKT:

Dział handlowy – Polska:
Sylwia Lewandowska
mail: sylwia.lewandowska@megusto.com.pl
tel.: +48 533 373 706

Dział eksportu:
Ewa Bartnicka:
mail: ewa.wilusz@megusto.com.pl
tel: +48 533 332 961

Paulina Policewicz:
mail: paulina.policewicz@megusto.com.pl
tel: +48 794 440 706

Logistyka:
Ewa Kryszkiewicz
mail: ewa.kryszkiewicz@megusto.com.pl
tel: +48 533 322 028

E-Shop:
mail: kontakt@superfudgio.com
tel. +48 690 105 333
Me gusto Sp. z o.o., Bałtycka 4 a m. 3, 81-707 Sopot, Poland, NIP: 5252605509, KRS 536651, Regon 360465289,
Kapitał zakładowy: 12 255 000 zł

EKOLOGICZNE SŁODYCZE

Nasza przygoda zaczęła się w roku 2017, kiedy światło dzienne ujrzały pierwsze wegańskie i ekologiczne krówki o smaku toffi i kakao.
Szturmem zdobyły serca konsumentów, a my stworzyliśmy kolejne smaki, których obecnie jest 10.
Wegańskie, oparte na mleku kokosowym i cukrze kokosowym, bez glutenu i na składnikach pochodzących wyłącznie z upraw ekologicznych.
Copyright © Me Gusto  Polityka Prywatności
Powered by
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram